Trudne Zdarzenia EMDR

 O osobistych doświadczeniach z terapią EMDR Marii Monety Malewskiej można przeczytać na BLOGU Joanny Wrześniowskiej. Zapraszamy do klikania TUTAJ.


Trudne wydarzenia mają wpływ na całe życie. Jedno wspomnienie z dzieciństwa może prześladować nas w dorosłości i odbierać siłę czy pewność siebie. Dla każdego hasło: "trudne wydarzenie" albo "trauma" oznacza coś innego.

Dla jednej osoby traumą będzie zagrażający życiu wypadek samochodowy czy gwałt, dla drugiej pobyt w szpitalu a dla trzeciej złe słowa wypowiedziane przez ważnego dla niej człowieka.

Ludzie radzą sobie z traumami na różne sposoby. Jedni podlegają naturalnemu samoleczeniu, inni próbują zacierać ślady w pamięci, jeszcze inni cierpią na depresję czy lęki.

Bez względu na to, co wydarzyło się w Twoim życiu, jeśli masz poczucie, że ma to negatywny wpływ na Twoje samopoczucie czy działanie tu i teraz - możemy Ci pomóc.

Joanna Wrześniowska jest certyfikowanym terapeutą EMDR pierwszego stopnia.

Terapia EMDR łączy w sobie elementy różnych podejść ale to co ją wyróżnia to element neurofizjologiczny. Dzięki wykorzystaniu stymulacji bilateralnej trudne wspomnienia przenoszone są z pamięci epizodycznej do pamięci narracyjnej, przez co tracą swój negatywny wpływ.

Pierwotnie EMDR wykorzystywano przy leczeniu weteranów wojennych, obecnie doskonale sprawdza się także w pracy z osobami cywilnymi, które mają na swoim koncie tragiczne, traumatyczne przeżycia.

Skuteczność terapii EMDR w leczeniu traumy jest potwierdzona badaniami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR http://www.emdr.org.pl/ lub w języku angielskim na stronie http://www.emdr-europe.org/Dołącz do nas